Pridaj sa k nám a poď hrať florbal

Devils florbalová škola patrí pod prvý oficiálny florbalový klub v meste Čadca – Devils Čadca. Založená bola v roku 2014 Miroslavom Michalinom a Petrom Jurgom, ktorí stáli a aj stoja pri rozvoji florbalu na Kysuciach dodnes.
Úlohou našej florbalovej školy je jednak poskytnúť deťom vo voľnom čase priestor na zábavu a zdravý pohyb, no v neposlednom rade si dávame za úlohu vyformovať z detí schopných mladých hráčov, budúcich reprezentantov nášho mesta a tohto pekného športu. Naša snaha prináša aj prvé ovocie, kedy niekoľko našich odchovancov môžno vídať na repre zrazoch či zápasoch vyšších slovenských líg.

Náplňou tréningov florbalovej školy je okrem pohybových aktivít aj osvojenie si správnych florbalových pravidiel. V priebehu roka tiež organizujeme florbalové kempy, priateľské zápasy či miniturnaje. Naše tréningy prebiehajú v duchu predprípravy na florbalové zápasy, ligy a zdokonaľujeme na nich florbalové techniky. Techniky sú zamerané na kondičný tréning, strelu, bránenie, brankárske cvičenia, individuálne akcie, kombinácie a nahrávky. Na každom tréningu sa deti zábavným spôsobom učia niečo nové a v tom čo vedia sa zdokonaľujú. V deťoch máme snahu vytvoriť prirodzenú chuť súťažiť zábavnými súťažnými hrami, kde jeden pred druhým napredujú a podporujú sa.

Každé dieťa - dievča alebo chlapec, má u nás šancu stať sa dobrým florbalovým hráčom alebo brankárom. My urobíme maximum pre to, aby sme to dokázali. Deti kategoricky delíme podľa veku a zručností do skupín, v ktorých potom trénujeme.

Ešte stále váhate? Prečítajte si o našich tréneroch!

Čo organizujeme a aké aktivity mimo Devils florbalovej školy robíme?
Mini Devils cup

Organizujeme taktiež turnaje pre deti. Mini Devils Cup je pre deti z regiónu Žilinského kraja. Hrávajú ho kategórie prípravky a žiakov. Usporadúvame ho v mesiaci jún.

Novoročný florbalový kemp

Pre deti florbalovej školy a samozrejme aj ostatných, organizujeme aj florbalové kempy. Jedným z nich je jednodňový novoročný kemp, kde sa deti zabavia a strávia deň s kamošmi trénovaním florbalu. Koná sa vždy začiatkom roka v mesiaci január, počas zimných prázdnin.

Priateľské zápasy = nové kamarátstva

Počas školského roka sa stretávame s tímami z okolia. Nie len preto, aby sme si overili svoje schopnosti ale aj preto, aby deti získali nových kamarátov. Priateľské zápasy odohrávame na domácej palubovke v športovej hale Pratex alebo na pôde hostí, napr. v Žiline – FBC Grasshoppers Žilina.